DOVOLENÁ NA LODI

Dovolenou na lodi nejlépe vystihují dvě slova – nezávislost a svoboda. Sami si určujete plán trasy, můžete si vybrat kde a jak strávit den, aktivně či pasivně, přizpůsobit se počasí i zájmům ostatních členů posádky. Je jen na vás, zda upřednostníte “divočinu” nebo raději kotvíte v marinách s veškerým zázemím včetně možností poznávání různých oblastí a měst. Loď je zároveň skvělý dopravní prostředek, díky tomu uvidíte a zažijete daleko víc, dostanete se na místa z pevniny často nedostupná. Ať už zvolíte variantu odpočinkovou nebo sportovní s cílem stihnout toho co nejvíc, jedno budou mít vždycky společné. Atmosféru, poznání přírodních živlů, počasí, jejich síly a souznění s přírodou.

JAK TO FUNGUJE

Pokud se rozhodnete, že chcete zkusit strávit dovolenou pod plachtami a nemáte dostatek zkušeností či nevíte, jestli to bude bavit ostatní členy rodiny, nejvhodnější variantou je pronajmout si loď s kapitánem a nechat veškeré starosti na něm. Podílet na organizaci plavby se můžete v míře, kterou si stanovíte vy sami. Můžete se s ním domluvit na vhodné trase, způsobu řešení běžných každodenních situací i trávení volného času. Důležité je předem probrat veškeré vaše požadavky, přání, nebát se zeptat a naslouchat doporučení. Vzájemná dohoda a důvěra je předpokladem k příjemnému a bezproblémovému průběhu dovolené.

PRONÁJEM LODÍ

Pronajmout loď je v dnešní době velice snadné a často i finančně dostupnější, než pronájem klasického apartmánu. Prostor na lodi je skromnější, nicméně vybavením si loď s apartmánem nezadá. Součásti lodě jsou prostorné lednice, spousta úložných prostor, vařič i s troubou, toalety, sprchy. Postele v kajutách jsou plnohodnotné a dostatečně komfortní. Vybírat můžete z různých druhů a typů lodí, od skromnějších, starších až po téměř nové, luxusní. Může mít parametry závodivé nebo naopak lze vybrat loď komfortnější na pobyt než na svižnou plavbu.

Akční nabídka lodí k pronájmu

SPRÁVNÁ VOLBA LODĚ

V nabídce charterových společností najdete katamarány nebo jednotrupé lodě. Katamarán je typ plachetnice skládající se ze dvou trupů spojených rámem. Pro jeho stabilitu, prostornost a bezpečnost se v poslední době stal velmi oblíbenou lodí k pronájmu. Katamarány jsou snadno ovladatelné a mohou kotvit v mělkých vodách. Díky jejich prostornosti také poskytují mnohem větší soukromí a pohodlí srovnatelné s apartmánem, navíc s nádherným výhledem z kokpitu. Volba pro ty co chtějí pasivnější dovolenou, spíše společenského charakteru. Loď se téměř nenaklání, při plavbě můžete sedět, jíst, pít, procházet se nebo si jen užívat výhled.

Nicméně jako milovníci opravdového jachtingu s potřebou občas vyplavit endorfiny, dáváme přednost lodi jednotrupé. Je také velmi stabilní, zejména ženy a děti potřebují vědět, že téměř nejde převrátit a je bezpečná. Náklon lodě je reakcí na směr větru a plachet a je součástí jízdy. Pro mnohé méně zkušené je právě tato jízda adrenalinovým zážitkem. I při takové jízdě je zajištěna extrémní stabilita a to díky konstrukci a lodnímu kýlu se zátěží. Ubytování je dostatečně pohodlné, počty a velikosti kajut se liší podle velikosti a typu lodě. Jednotrupá plachetnice je levnější, projeví se to nejen na ceně za pronájem, ale i na poplatcích za stání a kotvení v marinách. V sezóně při manipulaci v přeplněných marinách oceníte prostorovou nenáročnost.

CO ZAJISTÍME

 • Doprava

  V případě zájmu o kapinána a naši účast lze využít společné dopravy. Máme k dispozici až sedmimístné auto, kam se pohodlně vejdou zavazadla i sportovní potřeby. Výhodou dovolené na lodi je i to, že s sebou nepotřebujete příliš oblečení, slunečníky, lehátka a podobné záležitosti. S nadsázkou opravdu stačí plavky.

 • Výběr lodě

  Vytipujeme dle vašich požadavků na termín, lokalitu, velikost a způsob plavby několik lodí, ze kterých potom společně vybereme nejvhodnější. Zajistíme rezervaci a seznámíme vás s veškerými náležitostmi ohledně pronájmu, pojištění a pomůžeme vám se všemi nezbytnými formalitami.

 • Kapitán profesionál

  Zajistíme kapitána z vlastních řad nebo doporučíme z řad kamarádů jachtařů s potřebnými zkouškami a naplutými mílemi. Kapitán by měl být osobnost, lidsky příjemný člověk, který reaguje na přání a požadavky posádky ovšem vždy s důrazem na maximální bezpečnost. Jako kapitán závodní posádky mám výhodu v tom, že umím i z nesourodé posádky udělat tým. Pokud nemáte kapitánské zkoušky nebo si netroufnete na moře sami, neváhejte se svěřit do rukou profesionála.

 • Doporučíme trasu

  Dlouholeté zkušenosti a napluté míle z různých oblastí z nás dělají průvodce po vhodných kotvištích, místech, která stojí za návštěvu nebo naopak je lepší se jim vyhnout. Upozorníme na úskalí v mapách, upozorníme na místní tradice a specifika dané oblasti. Konzultaci je vhodné udělat s předstihem, je dobré mít alespoň rámcovou představu o místech pohybu lodě předem, než vůbec vyjedete z domu.

 • Stravování

  Poskytneme základní nákupní seznam, jak se připravit na několikadenní vaření bez nutnosti navštívit místní obchod. Většina věcí se dá nakoupit v přístavech, je však dobré mít základní věci s sebou. V případě zájmu nabízíme možnost stravování formou předem připravených jídel. Zabýváme se profesionální gastronomií, jsme vybaveni k vaření i následné tepelné úpravě ve větším množství. Pokud chcete mít dovolenou all-inclusive, svěřte vaření profesionálnímu kuchaři.

 • Aktivity na lodi

  K plachtění samozřejmě patří koupání a vodní hrátky. Doporučujeme s sebou přibalit výbavu pro šnorchlování. Na pevninu se dostanete pomocí malého nafukovacího člunu s motorem, kterým bývá pronajatá loď vybavena nebo jej lze přiobjednat. Součástí výbavy kapitána je několikametrové plovoucí lano, se kterým se dá zažít spousta zábavy. Novinkou jsou nafukovací plováky paddleboardy, které se již nafouknuté dají připevnit na loď a kdykoliv použít. Paddleboard má velkou nosnost, je stabilní, odolný proti poškození. Používá se se speciálním pádlem a je vhodný pro spoustu aktivit včetně dopravy na břeh, skákání, koupání, projíždění či jízdu ve skluzu na laně za lodí. Můžeme vám ho zapůjčit.

FOTOGALERIE