„Odplujte z kanceláře na loď, abyste využili taktiku z moře v kanceláři.“

Pokud chcete ocenit a odměnit své zaměstnance za dobře odvedenou práci nebo je vystavit nové výzvě, pak je společně strávený čas na plachetnici správnou  volbou. Lidé se mají možnost lépe poznat navzájem i sami sebe. Plachtění se odehrává v prostředí, které samo o sobě vyžaduje týmovou práci. V novém a neobvyklém prostředí musí všichni řešit dosud nepoznané situace, a tak se vytvářejí mnohdy velmi silné osobní vztahy a vazby. Většina obchodních a firemních úspěchů je založena právě na dobrých osobních vztazích.

  • Teambuilding nebo teamspirit?

Seznámíme se s činností vaší firmy, na základě poznání firemní kultury a hierarchie vybereme s vaším HR managerem vhodný formát aktivit a odpovídající program s konkrétním cílem.

Teambuilding jde více do hloubky, obsahuje více aktivit zaměřených na hledání místa a rolí v týmu, vhodné pro zmapování týmových rezerv s využitím jednotlivých osobnostních rysů. Mimo jiné je výsledkem hlubší poznání, rozvoj komunikace, ale hlavně jde o to budování týmu s důrazem na reflexi aktivit. Aktivity se snaží být nesoutěživé, aby to spíše kolektivu neublížilo.

U teamspiritu jde především o lepší poznání jednotlivých členů týmu, vznik či prohloubení neformálních vazeb mezi spolupracovníky, upevnění týmové identity a samozřejmě o strávení společného času a relaxaci. Jde o program více orientovaný na společný zážitek než na zabývání se jednotlivými členy ve skupině a jejich fungování v týmu.

Je jen na vás, jakým směrem plachty nastavíte…

Teambuilding na lodi
  • Organizace pro posádky

Zajistíme pronájem lodě, kapitána, po dohodě s vaším HR managerem odpovídající program popř. kouče, který bude po celou dobu aktivním koordinátorem týmových aktivit. 

  • Jedna i více posádek s kapitánem

Zorganizujeme plavbu pro jednu posádku nebo vaši soukromou regatu. Účastníky mohou být vaši obchodní partneři, významní klienti nebo právě firemní souboj více posádek. Naplánujeme trasu, systém hodnocení, zajistíme vyhlášení včetně pohárů a odměn ve vašich firemních barvách. Výborná propagace vaší společnosti. V případě regaty pro obchodní partnery je to navíc příležitost seznámit se s řadou zajímavých osob z oboru. Není nutné mít předchozí zkušenosti s jachtingem, týmy povedou prověření kapitáni se zkušenostmi se závodním jachtingem.

  • Doprovodný program a aktivity

catering, občerstvení, rauty i zážitková kuchyně
degustace vín či jiného alkoholu
budování firemního ducha a kultury
společenské hry
sportovní aktivity (paddleboarding, jóga)

  • Výhody teambuildingu na lodi

Na moři platí víc než kdy jinde, že posádka musí táhnout za jeden provaz. Kapitán na lodi je přirozenou autoritou a posádka podléhá zcela jeho vedení. Týden na lodi se spolupracovníky prověří víc, než si myslíte!

zlepšení týmové spolupráce
upevnění a oživení vztahů
posílení vzájemné důvěry
rozvoj sebevědomí a osobních schopností
osvojení a zdokonalení sociálních dovedností
nové poznatky jak o sobě, možnost sebehodnocení
praktické využití jachtařských zkušeností (uzly, navigace apod.)
uvědomění si zastávaných rolí v týmu